Gimnazjalna Liga Naukowa

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów gminy

Góra Kalwaria do udziału w gminnym konkursie

„III Gimnazjalna Liga Naukowa"

 Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematyczno – przyrodniczej, historycznej, informatycznej oraz technicznej, integracja uczniów, współtworzenie rywalizacji zgodnej z zasadami „fair play", a także kształtowanie umiejętności interdyscyplinarnych.

 Każda szkoła wybiera koordynatora konkursu.

 Konkurs składa się z dwóch etapów:

1.pierwszego, w którym uczeń rozwiązuje cztery zestawy zadań (wg dołączonego harmonogramu) samodzielnie w domu (po otrzymaniu treści zadań uczeń ma tydzień na rozwiązania) i oddaje do sprawdzenia koordynatorowi konkursu, który łączne wyniki (czterech części) wysyła na adres mailowy organizatora,

2.gminny (finał), w którym najlepsi uczniowie z jednej szkoły łączą się w 4 osobowy zespół (matematyk, dwóch przyrodników, historyk), rywalizując w formie turnieju przedmiotowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii.

 Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach – klasa I, II, III.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi po podliczeniu wyników w dniu finału.

 Regulamin

1.Cele konkursu:

-        rozwijanie i pogłębianie zainteresowań historycznych, matematycznych, informatycznych, technicznych i przyrodniczych; rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez wieloprzedmiotowe poznawanie praw rządzących otaczającym światem.

-        rozwijanie uzdolnień uczniów;

-        rozwiązywanie zadań w sposób twórczy;

-        wykorzystanie wiedzy z różnych dziedzin w życiu codziennym;

-        stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami;

-        kształtowanie umiejętności pracy zespołowej.

2.Organizatorem konkursu są nauczyciele matematyki, informatyki, historii, biologii, chemii, geografii, fizyki i techniki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii. Udział w konkursie jest dobrowolny, nieodpłatny i ma charakter indywidualny. Nauczyciele wraz z uczniami na konkurs dojeżdżają we własnym zakresie i są odpowiedzialni za uczestników konkursu (ze swojej szkoły).

3.Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie szkoły do 20 października 2016 roku do sekretariatu ZSO lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. potwierdzone podpisem dyrektora szkoły. Listy uczniów należy wysłać do koordynatora konkursu po czwartej części razem z wynikami. Pisemne zgody rodziców prosimy dostarczyć w dniu finału 27 kwietnia 2017r. do organizatorów. Godzina finału – turnieju przedmiotowego będzie podana w późniejszym terminie. Do 7 kwietnia 2017r. opiekun konkursu w danej szkole tworzy 1 grupę 4 osobową na każdym poziomie nauczania i przesyła dane drużyny na podany adres mailowy z potwierdzeniem dyrektora placówki.

  Uwaga, w pierwszym etapie będą cztery oddzielne zestawy zadań utworzone w następujący sposób:

-        matematyka – 2 zadania w każdym zestawie,

-        zajęcia techniczne – 1 zadanie w dwóch zestawach,

-        informatyka – 1 zadanie w dwóch zestawach,

-        biologia, fizyka –po 2 zadania w dwóch zestawach

-        geografia, chemia – po 2 zadania w dwóch zestawach,

-        historia – 1 zadanie w każdym zestawie.

Uczeń nie musi rozwiązywać pełnych zestawów, może rozwiązać zadania tylko z wybranego przedmiotu.

Zakres materiału z poszczególnych przedmiotów w etapach: szkolnym i gminnym będzie obejmował te dziedziny, które wykorzystane były w zadaniach.

Harmonogram przebiegu konkursu zostanie przesłany e-mailem szkolnemu koordynatorowi konkursu dnia 24 października 2016 r.

Zestawy zadań wraz z kluczem odpowiedzi będą wysyłane według harmonogramu.

 

Koordynator konkursu

Edyta Jeleń

Konkursy szkolne


KONKURSY INFORMATYCZNE     

 

 KONKURSY MATEMATYCZNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ul. Ks. Sajny 16

05-530 Góra Kalwaria

Tel.: (022) 727 12 29
Fax: (022) 727 12 64
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Loga projektów