,,Nałogi – droga donikąd.”

przedstawienie

Dnia 2.X.2017 r. uczniowie gimnazjum z klasy II b i II d uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z p. Jackiem Dewódzkim – ,,Nałogi – droga donikąd.”Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii.

Przy gitarowych brzmieniach rockowych przebojów młodzież mogła wysłuchać prostego ale niezwykle interesującego przekazu dotyczącego wszelkiego typu uzależnień.

Spotkanie było w formie  słowno-muzycznej. P.Jacek Dewódzki, to muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów znanych przebojów zespołów Dżem, Big Cyc, Patchwork, Revolucja. Aktualnie jest liderem znanej krakowskiej undergroundowej formacji Jacek Dewódzki& REVOLUCJA.

Spotkanie miało charakter profilaktyczny, uczestniczyli w nim uczniowie Gimnazjum. Tematyka spotkania koncentrowała się wokół problemu uzależnień. Jacek Dewódzki w sposób ciekawy i przystępny opowiadał o zagrożeniach, które stają się coraz większym problemem społecznym. Podkreślał, że różne są przyczyny sięgania po używki. Muzyk mówił o uzależnieniach, które doprowadzają młodych ludzi do ograniczenia ich wolności, nie tylko w aspekcie prawnym, ale przede wszystkim wolności podejmowania słusznych, samodzielnych, nie podyktowanych narkotycznym, alkoholowym czy innym uzależnieniem decyzji. Przestrzegał przed konsekwencjami uzależnienia, przy okazji wspominając Ryszarda Riedla, kompozytora i wokalistę Dżemu, któremu nałóg narkotykowy zrujnował życie, doprowadzając  w młodym wieku do śmierci. Każda forma uzależnienia, zdaniem autora opiera się na tych samych procesach psychicznych. Przekazowi słownemu towarzyszyła, tworząc wyjątkową atmosferę  spotkania, muzyka rockowa. Jacek Dewódzki z towarzyszącym mu gitarzystą rockowym Andrzejem Paprotem przypomniał miedzy innymi przeboje „Dżemu”  takie jak „Naiwne pytania’, ,,Sen o Viktorii”, ,,Whisky” czy ,,W życiu piękne są tylko chwile.”

Właśnie  taki rockowy przekaz najlepiej trafia do młodzieży. Bo to oni właśnie, w młodym wieku, najbardziej narażeni są na pokusy związane ze światem używek, które doprowadzić mogą do zgubnego w skutkach nałogu.

WP 20171002_12_20_33_Pro    WP 20171002_12_20_56_Pro


ul. Ks. Sajny 16

05-530 Góra Kalwaria

Tel.: (022) 727 12 29
Fax: (022) 727 12 64
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Loga projektów