Konkurs "Młody strażnik przyrody"

straznikprzyrodyMazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Gmina Konstancin-Jeziorna, Gmina Piaseczno oraz Nadleśnictwo Chojnów mają przyjemność ogłosić coroczny konkurs o Chojnowskim Parku Krajobrazowym "Młody strażnik przyrody".

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
I. „
Młody Obserwator Przyrody”- konkurencja dla dzieci uczących się w roku szkolnym 2017/2018 w klasach II, III i IV szkół podstawowych. Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia rośliny zielnej, krzewu lub drzewa rosnącego/rosnącej na terenie Chojnowskiego PK oraz odwzorowaniu rośliny ze zdjęcia przy wykorzystaniu dowolnej techniki artystycznej na arkuszu A4.
II.
„Młody Strażnik Parku”– konkurencja skierowana do dzieci i młodzieży uczącej się w roku szkolnym 2017/2018 w klasach V, VI i VII szkół podstawowych. Uczestnicy mają za zadanie przejście trasy o długości minimum 4 km znajdującej się w Chojnowskim PK oraz stworzenie prezentacji multimedialnej dokumentującej zagrożenia dla dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Parku wykryte na przebytej trasie.
III.
„Młody Przyrodnik”- konkurs dla uczniów klas II i III gimnazjum. Uczestnicy mają za zadanie stworzenie projektu tablicy informacyjno-edukacyjnej o wybranym przez siebie chronionym gatunku rośliny, zwierzęcia lub grzyba, występującym na terenie Chojnowskiego Parku.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie można pobrać z linków pod artykułem. Na zgłoszenia czekamy do 15.09.2017.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, życzymy dobrej zabawy i nauki podczas wykonywania konkursowych zadań oraz powodzenia!

Regulamin konkursu -  https://drive.google.com/file/d/0Byz2-cOy_On6OUZoRHBhZEtwdjQ/view

Oświadczenie – karta zgłoszenia ucznia do konkursu –

https://drive.google.com/file/d/0Byz2-cOy_On6NTV3YVd1b3MzZ0k/view

 Chętnych do udziału w konkursie
zapraszam do zgłaszania się u p. K. Korzeniowskiej lub 
p. J. Wysokińskiej.

Chętnie udzielimy pomocy i wsparcia merytorycznego!!!

U p. K. Korzeniowskiej są do odbioru karty zgłoszeniowe do konkursu dla ucznia.
Aby wziąć udział w konkursie rodzic ucznia musi taką kartę podpisać.

Gotowe prace oddajemy do dnia 3.10.2017 r., które to następnie p. Korzeniowska zabezpieczy, opisze i wyśle na adres MZPK w Otwocku.


ul. Ks. Sajny 16

05-530 Góra Kalwaria

Tel.: (022) 727 12 29
Fax: (022) 727 12 64
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Loga projektów