SPOTKANIE AUTORSKIE

W poniedziałek 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze znakomitą pisarką Zuzanną Orlińską - absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką książek, czasopism i podręczników. Autorką "Matki Polki" (wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego 2011r.) , "Pisklaka", „Ani słowa o Zosi” ( za którą otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren) "Sięciolatka" i najnowszej "Detektywi z Klasztornego Wzgórza". Zuzanna Orlińska zręcznie kreśli żartobliwe scenki rodzinne, szkolne i koleżeńskie, łączy współczesność z delikatnie wprowadzanymi reminiscencjami.

Autorka z entuzjazmem opowiadała o swoim życiu i twórczości. W miłej i ciepłej atmosferze czytelnicy zasypali gościa pytaniami dotyczącymi twórczości i życia codziennego autorki. Pisarka urozmaiciła spotkanie prezentacją multimedialną swoich książek, co wzbudziło zachwyt widzów.

Na zakończenie autorka złożyła autografy na zakupionych przez uczestników spotkania książkach. Pani Zuzanna Orlińska tak ciekawie opowiadała, że zachęciła nas do przeczytania wszystkich swoich książek. Zachęcamy was także do sięgania po książki pisarki.

pisarka1   pisarka2   pisarka3  pisarka4

Loga projektów