WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA

                Jeszcze w październiku we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowane zostały dla gimnazjalistów Warsztaty Twórczego Pisania, z myślą o osobach, które czerpią przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności oraz stałego rozwoju. Odnaleźli się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i Ci, którzy od dawna piszą do szuflady lub dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebowali dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich była to też dobra okazja, aby potrenować sprawność językową, pamięć, wyobraźnię   i przyjemnie spędzić czas.

                Gimnazjaliści spotkali się z przedstawicielami Stowarzyszenia Dziennikarzy  i Dokumentalistów "Koncentrat" . Klasy IIIA i IIIE dowiedziały się, w jaki sposób zmienia się nasz język. Młodzi ludzie uzyskali podpowiedzi, jak unikać błędów zarówno w mowie i w piśmie oraz poznali podstawy pracy z tekstem.

                Profesjonalni dziennikarze w ciekawy i twórczy sposób przekazali część swojej wiedzy. Młodzież, rozwijając kreatywność, chętnie ćwiczyła zdolności komunikacyjne i językowe. Cztery godziny warsztatów minęły błyskawicznie, a uczestnicy mówili, iż bardzo chętnie przedłużyliby atrakcyjne zajęcia, diametralnie różniące się od zwykłych lekcji szkolnych. Obie strony były bardzo zadowolone ze spotkania.

Zdjęcia z warsztatów w zakładce Galeria-->2016/2017

Loga projektów